Ogłoszenia duszpasterskie 9 stycznia 2015 wyświetleń: 54122

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – VI  NIEDZIELA ZWYKŁA

• Dzisiejsze Słowo Boże niech nas zmobilizuje do medytacji i refleksji, czy rozumiem co Pan do mnie mówi, czy zdaję sobie sprawę jak ważne jest życie według przykazań Bożych i rad ewangelicznych ???
  • Jutro Msza św. wyjątkowo o godz. 8.00.
  • We wtorek święto Świętych Cyryla i Metodego patronów Europy. Powierzajmy Panu nasz kontynent, prosząc o pokój. Po Mszy św. – adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.
  • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Której powierzamy nasze prośby i podziękowania, ufając w Jej wstawiennictwo za nami u Boga, w piątek zawierzamy siebie i świat cały Bożemu Miłosierdziu.
  • Dziękuję za posprzątanie kościoła : P. Agnieszce Jaworskiej, P. Grażynie Gorczyca, P. Jadwidze Jarząb.        Za tydzień proszę : P. Karpowicz z córką, P. Filarowscy, P. Kaszczyńscy .
  • Dziękuję za składane ofiary na kościół, na parafię, dziękuję Panom, którzy zbierają tacę – Bóg zapłać.

Życzymy błogosławionego tygodnia.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

MSZA ŚW. w Suchaniu w niedzielę o godz. : 8.00, 12.00, 17.00.

w tygodniu : od poniedziałku do piątku  - o godz. 18.00, w sobotę - o godz.8.00.

Pół godziny przed Mszą św. - okazja do spowiedzi św.

---------------------------------------------------

MSZA ŚW. w Kościołach filialnych będzie odprawiona w niedzielę według porządku niedzielnego.

*   Modrzewo i  Tarnowo - o godz. 9.00, Nosowo - o godz. 10.30, Słodkowo - o godz. 12.00.

*  Słodkówko - o godz. 9.00, Sadłowo - o godz. 10.30, Żukowo - o godz. 12.00.

*   Suchanówko - o godz. 10.00.

-------------------------------------------------------------------------------

Życzymy błogosławionego tygodnia oraz opieki i wstawiennictwa  Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

--------------------------------------------------------------------------------

nr konta :  Pyrzycko-Stargardzki Bank Spółdzielczy

52 9387 1042 4206 0280 2000 0020

-------------------------------------------------------------

W prawie podatkowym istnieje możliwość odliczenie od podatku pieniędzy, które są darowizną na rzecz parafii. Mogą to uczynić zarówno prywatne osoby: pracujący i emerytowane oraz firmy. Jest to pomoc finansowa, którą należy odróżnić od 1% podatku, jaki możemy dodatkowo przekazać na organizacje pożytku publicznego, np. hospicjum

Suma odliczenie od podatku zależy od wysokości wpłaty oraz tego, kto dokonał darowizny.

W przypadku osób prywatnych kwota darowizny podlegająca zwrotowi wynosi do 6% rocznego dochodu podatnika.

W przypadku osób  prawnych  kwota podlegająca zwrotowi wynosi  do 10% rocznego dochodu podatnika. Darowiznę należy wpłaci na rachunek bankowy parafii. Koniecznie należy przy wpłacie wpisać: „na cele kultu religijnego” (oznacza to remont kościoła, zakup szat liturgicznych itp.).

Zwrot podatku jest możliwy przez dołączenie do dokumentacji podatkowej deklaracji PIT/0 wraz z dowodem wpłaty na rachunek bankowy.

Parafia Rzymskokatolicka pw. MB Nieustającej Pomocy

ul. Kardynała Augusta Hlonda 12