Ogłoszenia duszpasterskie 9 stycznia 2015 wyświetleń: 16053

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXVIII Niedzielę Zwykłą

Suchań, dnia 15 października 2017 r.

na XXVIII Niedzielę Zwykłą

1.      Dzisiaj zbiórka do puszek na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Nasze parafialne główne świętowanie Dnia Papieskiego będzie w najbliższą sobotę 21 października w Żukowie. Zapraszamy na Święto Rodziny, będzie to także rocznica powstania scholii „Paradiso”. O godz. 12.00. rozpoczniemy mszą św. Następnie odbędzie się koncert charytatywny na rzecz budowy hospicjum dziecięcego  w Wilnie, prowadzonego przez s. Michaelę Rak. Przewidziane są także inne niespodzianki, na które zapraszamy wszystkich.

2.      Dzisiaj poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową. W Suchaniu nabożeństwo w niedzielę o godz. 16.30., a w dni powszednie o godz. 17.30. Dzieci i młodzież gimnazjalną zapraszamy na wtorek i piątek o godz. 16.30.

3.      W związku z prowadzoną przez Caritas naszej parafii pomocy żywnościowej przypominamy zainteresowanym osobom o uzyskaniu od Ośrodka Pomocy Społecznej zaświadczenia, które staje się podstawą otrzymania takiej pomocy.

4.      Także dzisiaj będzie można swoim podpisem wesprzeć obywatelski projekt ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer pesel.

5.      Jubilatom i Solenizantom składamy najlepsze życzenia.

6.      Dziękujemy

-za złożone ofiary na tacę i ich pozbieranie, za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę:  Ignacik, Tubacki, Siwek

7.      Polecamy prasę katolicką- Niedziela, Gość Niedzielny, Królowa Różańca Świętego (dla czł. Żywego Różańca)

8.      Proszę o posprzątanie kościoła i otoczenia rodziny: Kwiatkowski, Bardziński, Pilarska

ZAPOWIEDZI  PRZEDŚLUBNE

Piotr Wisłocki, kawaler, zam. Słodkówko

Emilia Kutkowska, panna, zam. Stradzewo

W piątek do naszej parafii przybędzie obraz Matki Bożej Patronki Ludzi Pracy. Obraz Matki Bożej Solidarności na co dzień jest przechowywany na Jasnej Górze. Był świadkiem wielu wydarzeń z historii „Solidarności”, i jak podkreślają uczestnicy dzisiejszej uroczystości, jest związany z bł. ks. Jerzym Popiełuszką. Tło obrazu, na którym widnieje wizerunek Matki Bożej Jasnogórskiej, stanowi biało-czerwona flaga, na której umieszczone są znaki robotniczych zrywów, m.in. Poznańskiego Czerwca`56 roku czy grudnia ‘70. Historia Obrazu jest ciekawa i okresu sięga stanu wojennego. Kiedy pierwszy raz ks. Jerzy Popiełuszko zaprosił robotników na Jasną Górę, Namalował go Maciej Artur Chaciej na prośbę robotników z Białegostoku przygotowujących się do pierwszej pielgrzymki ludzi pracy na Jasną Górę. Artysta chciał pokazać Matkę Bożą Robotników, czyli ikonę, na tle biało-czerwonej flagi, na której upamiętnił wszystkie ważne wydarzenia – 56 rok, 70, 76 i następne. ksiądz Jerzy Popiełuszko jadąc do swojego domu wstąpił po drodze do kościoła w którym artysta właśnie malował obraz. Obraz bardzo mu się spodobał. Powstał on w trzech kopiach różnej wielkości. Najmniejszy z nich otrzymał na własność bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Największy z nich Związkowcy z podlaskiej „Solidarności” przekazali Sanktuarium Jasnogórskiemu podczas II Pielgrzymki Ludzi Pracy, jako symbol spotkań u stóp Czarnej Madonny. Oprócz obrazu na Pomorze Zachodnie przywieziono również miniaturę Krzyża Nowohuckiego – symbolu Nowej Ewangelizacji, który będzie towarzyszył Matce Boskiej w peregrynacji.

Będzie to czas modlitwy pracujących, ale i tych którzy pracy poszukują. Polecajmy tych, którzy za pracą musieli pojechać daleko. Jak do Matki przyjdźmy ze wszystkimi naszymi intencjami.

PROGRAM:

PIĄTEK – 18.00. powitanie przy kościele, msza święta i modlitwa różańcowa

21.00. – Apel Jasnogórski

O północy – msza święta

SOBOTA – 9.00. różaniec

12.00. Żukowo – msza św.

17.30. Suchań- różaniec i msza św.

21.00.- Apel Jasnogórski

NIEDZIELA – msza św. 8.00., 12.00., 16.00- pożegnanie i zakończenie peregrynacji w parafii

ost. aktualizacja: 2017-10-15

Parafia Rzymskokatolicka pw. MB Nieustającej Pomocy w Suchaniu