Ogłoszenia duszpasterskie 9 stycznia 2015 wyświetleń: 35162

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu

Suchań, dnia 29 marca 2020 r.

na V Niedzielę Wielkiego Postu

1. Metropolita szczecińsko-kamieński udzielił dyspensy od obowiązku uczestniczenia we mszy świętej do dnia 19 kwietnia.
  2. W związku ze stanem epidemii przypominamy, że we mszy świętej może brać udział do 5 osób. Powyższy wymóg dotyczy także obrzędów pogrzebowych, które ograniczone zostały tylko do cmentarza.
  3. W dni powszednie msze święte wraz z nabożeństwem Drogi Krzyżowej w kościołach filialnych w dotychczasowym porządku. Jednocześnie informujemy, że w Wielkim Tygodniu msze święte będą sprawowane tylko i wyłącznie w kościele parafialnym, jak również obrzędy Triduum Paschalnego. Proszę powstrzymać się przed świątecznymi porządkami, tym bardziej jak miałyby to robić kilka osób. Pierwsza msza po Niedzieli Palmowej to będzie msza święta rezurekcyjna i wszystko na to wskazuje, że będzie z wymogiem pięciu osób uczestniczących. Oczywiście procesji nie będzie. Wszelkie akcenty świąteczne ograniczyć do minimum.
  4. Na stronie parafialnej publikujemy przykładowy tekst modlitwy przed śniadaniem wielkanocnym, gdyż nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów w kościele.
  5. Od niedzieli transmitujemy przez internet mszę świętą z kościoła w Suchaniu-w niedzielę o godz. 12.00., w dni powszednie o godz. 18.00. a także kapłański różaniec o godz. 20.30.
  6. Nie będzie odwiedzin chorych w pierwszy piątek miesiąca.
  7. W tym trudnym czasie epidemii zachęcamy do skorzystania z możliwości przystąpienia do komunii świętej(np. po mszy świętej w kościele filialnym)  lub spowiedzi świętej po wcześniejszym uzgodnieniu. Spowiedź święta, przy zachowaniu minimum odległości 2 metrów, możliwa będzie w kościele lub na placu przykościelnym (w Suchaniu lub kościele filialnym). Kontakt przez Facebooka, bądź telefonicznie: 91 562 40 21 albo 512 785 441 lub mailem: suchan@kuria.pl
  8. Zachęcamy do osobistego odprawiania Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  9. Bóg zapłać za składane ofiary na utrzymanie parafii przekazywane osobiście lub wpłatą na konto parafii.
  10. Polecamy tygodnik Niedziela, do końca miesiąca nie będzie rozprowadzany Gość Niedzielny.

W prawie podatkowym istnieje możliwość odliczenie od podatku pieniędzy, które są darowizną na rzecz parafii. Mogą to uczynić zarówno prywatne osoby: pracujący i emerytowane oraz firmy. Jest to pomoc finansowa, którą należy odróżnić od 1% podatku, jaki możemy dodatkowo przekazać na organizacje pożytku publicznego, np. hospicjum

Suma odliczenie od podatku zależy od wysokości wpłaty oraz tego, kto dokonał darowizny.

W przypadku osób prywatnych kwota darowizny podlegająca zwrotowi wynosi do 6% rocznego dochodu podatnika.

W przypadku osób  prawnych  kwota podlegająca zwrotowi wynosi  do 10% rocznego dochodu podatnika.

Darowiznę należy wpłaci na rachunek bankowy parafii. Koniecznie należy przy wpłacie wpisać: „na cele kultu religijnego” (oznacza to remont kościoła, zakup szat liturgicznych itp.).

Zwrot podatku jest możliwy przez dołączenie do dokumentacji podatkowej deklaracji PIT/0 wraz z dowodem wpłaty na rachunek bankowy.

Parafia Rzymskokatolicka pw. MB Nieustającej Pomocy

ul. Kardynała Augusta Hlonda 12

73-132 Suchań

Pyrzycko-Stargardzki Bank Spółdzielczy