Ogłoszenia duszpasterskie 9 stycznia 2015 wyświetleń: 46306

Suchań, dnia 19 września 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -XXV  NIEDZIELA ZWYKŁA

• Decyzją Ks. Abp. Andrzeja Dzięgi, do naszej parafii został delegowany Ks. Krystian Dylewski z parafii w Trzebiatowie. Witamy Księdza i życzymy owocnej pracy duszpasterskiej – szczęść Boże.
  • Dzisiaj po Mszy św. zbiórka ofiar do puszki na KUL i US WT.
  • Rozpoczął się nowy rok szkolny i katechetyczny ; prosimy rodziców, aby dzieci i młodzież zmobilizować i samemu dać dobry przykład do uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Jest to chrześcijański obowiązek rodziców oraz chrzestnych zadeklarowany podczas chrztu dziecka – „zobowiązujemy się do chrześcijańskiego wychowania dziecka w wierze katolickiej”.
  • W środę po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zaproszenie dotyczy uczniów klas 7 i 8 oraz młodzieży szkól ponadgimnazjalnych, a także tych osób dorosłych, które nie były bierzmowane.
  • Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach, które są odprawiane przed Mszą św. :
  • w środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
  • w piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia.
  • W ostatnią niedzielę miesiąca czyli za tydzień – zbiórka ofiar do puszki na kwiaty do dekoracji prezbiterium w naszym kościele.
  • Nasza parafia organizuje wyjazd na pielgrzymkę diecezjalną do Częstochowy w dniach 23 – 25 września.  Wyjazd Pielgrzymów 23 września ~ o godz. 7.00 Msza św. , po Mszy św. wyjazd. Powrót w sobotę około godz. 23.00. Osoby zapisane na pielgrzymkę prosz o wpłatę.
  • Za składane ofiary na kościół i parafię oraz na Seminarium Duchowne w Szczecinie – Bóg zapłać

Życzymy błogosławionego tygodnia.

......................................................................................................................................

MSZA ŚW. w Suchaniu w niedzielę o godz. : 8.00, 12.00, 17.00.

w tygodniu : od poniedziałku do piątku  - o godz. 18.00, w sobotę - o godz.8.00.

Pół godziny przed Mszą św. - okazja do spowiedzi św.

---------------------------------------------------

MSZA ŚW. w Kościołach filialnych będzie odprawiona w niedzielę według porządku niedzielnego.

*   Modrzewo i  Tarnowo - o godz. 9.00, Nosowo - o godz. 10.30, Słodkowo - o godz. 12.00.

*  Słodkówko - o godz. 9.00, Sadłowo - o godz. 10.30, Żukowo - o godz. 12.00.

*   Suchanówko - o godz. 10.00.

-------------------------------------------------------------------------------

Życzymy błogosławionego tygodnia oraz opieki i wstawiennictwa  Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

--------------------------------------------------------------------------------

nr konta :  Pyrzycko-Stargardzki Bank Spółdzielczy

52 9387 1042 4206 0280 2000 0020

-------------------------------------------------------------

W prawie podatkowym istnieje możliwość odliczenie od podatku pieniędzy, które są darowizną na rzecz parafii. Mogą to uczynić zarówno prywatne osoby: pracujący i emerytowane oraz firmy. Jest to pomoc finansowa, którą należy odróżnić od 1% podatku, jaki możemy dodatkowo przekazać na organizacje pożytku publicznego, np. hospicjum

Suma odliczenie od podatku zależy od wysokości wpłaty oraz tego, kto dokonał darowizny.

W przypadku osób prywatnych kwota darowizny podlegająca zwrotowi wynosi do 6% rocznego dochodu podatnika.

W przypadku osób  prawnych  kwota podlegająca zwrotowi wynosi  do 10% rocznego dochodu podatnika. Darowiznę należy wpłaci na rachunek bankowy parafii. Koniecznie należy przy wpłacie wpisać: „na cele kultu religijnego” (oznacza to remont kościoła, zakup szat liturgicznych itp.).

Zwrot podatku jest możliwy przez dołączenie do dokumentacji podatkowej deklaracji PIT/0 wraz z dowodem wpłaty na rachunek bankowy.

Parafia Rzymskokatolicka pw. MB Nieustającej Pomocy

ul. Kardynała Augusta Hlonda 12

73-132 Suchań

Pyrzycko-Stargardzki Bank Spółdzielczy