Ogłoszenia duszpasterskie 9 stycznia 2015 wyświetleń: 45148

Suchań, dnia 13 czerwca 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -11 NIEDZIELA ZWYKŁA

• Dzisiaj – Dzień Fatimski. O godz. 16.30 wspólny różaniec i procesja zakończona litanią do Serca Pana Jezusa.
  • Dzisiaj  obchodzimy wspomnienie Św. Antoniego z Padwy (odpust w kościele filialnym w Żukowie o godz. 12.00), w poniedziałek wspomnienie Bł Michała Kozala/Bp, M/, w czwartek wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego /Z/, w sobotę-Św. Romualda
  • Za tydzień po Mszy św. zbiórka ofiar do puszki na Caritas Diecezjalny – wakacje.
  • 25 czerwca /piątek/ w naszym kościele parafialnym zostanie odprawiona Msza św. odpustowa ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas, której Ks. Bp. Henryk Wejman udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania.
  • Do nabycia prasa katolicka : „Niedziela” i „Gość niedzielny”.
  • Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby kościoła i parafii.

Błogosławionego tygodnia.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------                                           nr konta :  Pyrzycko-Stargardzki Bank Spółdzielczy

52 9387 1042 4206 0280 2000 0020

-------------------------------------------------------------------------------

PAMIĘTAJMY O ZACHOWANIU ZALECEŃ EPIDEMIOLOGICZNYCH :

* zakrywanie ust i nosa /maseczki/

* zachowanie odległości 1,5 m od innych osób

* 1 osoba na 20 m2

OSOBY, KTÓRE MAJĄ OBJAWY PRZEZIĘBIENIA LUB INNE DOLEGLIWOŚCI - PROSIMY POZOSTAĆ W DOMU.  JEST MOŻLIWOŚĆ WSPÓLNEJ MODLITWY PRZEZ ŚRODKI MEDIALNE TVP.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

W prawie podatkowym istnieje możliwość odliczenie od podatku pieniędzy, które są darowizną na rzecz parafii. Mogą to uczynić zarówno prywatne osoby: pracujący i emerytowane oraz firmy. Jest to pomoc finansowa, którą należy odróżnić od 1% podatku, jaki możemy dodatkowo przekazać na organizacje pożytku publicznego, np. hospicjum

Suma odliczenie od podatku zależy od wysokości wpłaty oraz tego, kto dokonał darowizny.

W przypadku osób prywatnych kwota darowizny podlegająca zwrotowi wynosi do 6% rocznego dochodu podatnika.

W przypadku osób  prawnych  kwota podlegająca zwrotowi wynosi  do 10% rocznego dochodu podatnika. Darowiznę należy wpłaci na rachunek bankowy parafii. Koniecznie należy przy wpłacie wpisać: „na cele kultu religijnego” (oznacza to remont kościoła, zakup szat liturgicznych itp.).

Zwrot podatku jest możliwy przez dołączenie do dokumentacji podatkowej deklaracji PIT/0 wraz z dowodem wpłaty na rachunek bankowy.

Parafia Rzymskokatolicka pw. MB Nieustającej Pomocy

ul. Kardynała Augusta Hlonda 12

73-132 Suchań

Pyrzycko-Stargardzki Bank Spółdzielczy