Ogłoszenia duszpasterskie 9 stycznia 2015 wyświetleń: 38197

Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę Zwykłą

Suchań, dnia 12 lipca 2020 r.

na XV Niedzielę Zwykłą

1. Wczoraj w Modrzewie oraz Suchaniu szóstka dzieci przystąpiła do I Komunii Świętej.
  2. Jutro 13 lipca Dzień Fatimski. Msza Święta o godz. 18.00. , następnie różaniec przy figurze MB Fatimskiej oraz procesja wokół kościoła.
  3. W czwartek MB z Góry Karmel- Szkaplerznej. Odpust w naszym kościele w Słodkówku, w którym msza święta będzie sprawowana o godz. 19.00.
  4. W czasie wakacyjnym porządek sprawowania mszy świętych pozostaje bez zmian, w dni powszednie nie są sprawowane msze święte w kościołach filialnych.
  5. Przypominamy , że w kościołach w obecnym czasie nadal pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zawsze obowiązujące zachowanie stosownego sposobu ubierania.
  6. Jubilatom i Solenizantom składamy najlepsze życzenia.
  7. Dziękujemy za złożone ofiary i ich pozbieranie.
  8. Polecamy prasę katolicką- Niedziela, Gość Niedzielny

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W prawie podatkowym istnieje możliwość odliczenie od podatku pieniędzy, które są darowizną na rzecz parafii. Mogą to uczynić zarówno prywatne osoby: pracujący i emerytowane oraz firmy. Jest to pomoc finansowa, którą należy odróżnić od 1% podatku, jaki możemy dodatkowo przekazać na organizacje pożytku publicznego, np. hospicjum

Suma odliczenie od podatku zależy od wysokości wpłaty oraz tego, kto dokonał darowizny.

W przypadku osób prywatnych kwota darowizny podlegająca zwrotowi wynosi do 6% rocznego dochodu podatnika.

W przypadku osób  prawnych  kwota podlegająca zwrotowi wynosi  do 10% rocznego dochodu podatnika. Darowiznę należy wpłaci na rachunek bankowy parafii. Koniecznie należy przy wpłacie wpisać: „na cele kultu religijnego” (oznacza to remont kościoła, zakup szat liturgicznych itp.).

Zwrot podatku jest możliwy przez dołączenie do dokumentacji podatkowej deklaracji PIT/0 wraz z dowodem wpłaty na rachunek bankowy.

Parafia Rzymskokatolicka pw. MB Nieustającej Pomocy

ul. Kardynała Augusta Hlonda 12

73-132 Suchań

Pyrzycko-Stargardzki Bank Spółdzielczy