Ogłoszenia duszpasterskie 9 stycznia 2015 wyświetleń: 39779

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą

Suchań, dnia 27 września 2020 r.

na XXVI Niedzielę Zwykłą

1. We wtorek święto świętych archaniołów Michała, Rafała i Gabriela, a w piątek święto Aniołów Stróżów.
  2. W środę po mszy świętej spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania.
  3. Od czwartku rozpoczyna się miesiąc różańcowy. W Suchaniu nabożeństwo codziennie o godz. 17.30., we wtorki i czwartki dla dzieci i młodzieży szkolnej o godz. 16.30. W przyszłą niedzielę poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca- na mszę świętą w ten dzień zapraszamy ministrantów i ich rodziców.
  5. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź święta od godz. 17.00. Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca wraz z modlitwą różańcową od godz. 17.30.
  6. W piątek po mszy świętej w kościele spotkanie Rady Parafialnej wraz z przedstawicielami z naszych kościołów filialnych. W związku z końcem kadencji należy przygotować wybory nowej Rady.
  7. W przyszłą niedzielę  wspomnienie św. Franciszka z Asyżu-patrona kościoła w Nosowie. Msza święta odpustowa zostanie odprawiona w niedzielę o godz. 14.00
  8. Dziękujemy za złożone ofiary i ich pozbieranie.
  9. Polecamy prasę katolicką- Niedziela, Gość Niedzielny, Rycerz Niepokalanej

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W prawie podatkowym istnieje możliwość odliczenie od podatku pieniędzy, które są darowizną na rzecz parafii. Mogą to uczynić zarówno prywatne osoby: pracujący i emerytowane oraz firmy. Jest to pomoc finansowa, którą należy odróżnić od 1% podatku, jaki możemy dodatkowo przekazać na organizacje pożytku publicznego, np. hospicjum

Suma odliczenie od podatku zależy od wysokości wpłaty oraz tego, kto dokonał darowizny.

W przypadku osób prywatnych kwota darowizny podlegająca zwrotowi wynosi do 6% rocznego dochodu podatnika.

W przypadku osób  prawnych  kwota podlegająca zwrotowi wynosi  do 10% rocznego dochodu podatnika. Darowiznę należy wpłaci na rachunek bankowy parafii. Koniecznie należy przy wpłacie wpisać: „na cele kultu religijnego” (oznacza to remont kościoła, zakup szat liturgicznych itp.).

Zwrot podatku jest możliwy przez dołączenie do dokumentacji podatkowej deklaracji PIT/0 wraz z dowodem wpłaty na rachunek bankowy.

Parafia Rzymskokatolicka pw. MB Nieustającej Pomocy

ul. Kardynała Augusta Hlonda 12

73-132 Suchań

Pyrzycko-Stargardzki Bank Spółdzielczy