Ogłoszenia duszpasterskie 9 stycznia 2015 wyświetleń: 46583

Suchań, dnia 17 października 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -XXIX  NIEDZIELA ZWYKŁA

• Trwa miesiąc różańcowy. Matka Boża prosi – odmawiajcie różanie - spełnijmy tę prośbę uczestnicząc w nabożeństwach różańcowych. Nabożeństwo pół godziny przed Mszą św.

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na wspólną modlitwę.

• Przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki wypominkowe.

Proszę czytelnie wpisać imiona zmarłych, których będziemy polecać Miłosiernemu Bogu w listopadzie podczas nabożeństwa za zmarłych. Wypisane wypominki można składać przy ołtarzu. Za składane ofiary wypominkowe – Bóg zapłać.

• Kartka z kalendarza liturgicznego : * jutro święto - Św. Łukasza (Ew), * w środę – Św. Jana Kantego (P), * w piątek – Św. Jana Pawła II (Pap),  * w sobotę – Św. Jana Kapistrana (P).
  • Za składane ofiary na kościół i parafię  – Bóg zapłać

Życzymy błogosławionego tygodnia.

......................................................................................................................................

MSZA ŚW. w Suchaniu w niedzielę o godz. : 8.00, 12.00, 17.00.

w tygodniu : od poniedziałku do piątku  - o godz. 18.00, w sobotę - o godz.8.00.

Pół godziny przed Mszą św. - okazja do spowiedzi św.

---------------------------------------------------

MSZA ŚW. w Kościołach filialnych będzie odprawiona w niedzielę według porządku niedzielnego.

*   Modrzewo i  Tarnowo - o godz. 9.00, Nosowo - o godz. 10.30, Słodkowo - o godz. 12.00.

*  Słodkówko - o godz. 9.00, Sadłowo - o godz. 10.30, Żukowo - o godz. 12.00.

*   Suchanówko - o godz. 10.00.

-------------------------------------------------------------------------------

Życzymy błogosławionego tygodnia oraz opieki i wstawiennictwa  Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

--------------------------------------------------------------------------------

nr konta :  Pyrzycko-Stargardzki Bank Spółdzielczy

52 9387 1042 4206 0280 2000 0020

-------------------------------------------------------------

W prawie podatkowym istnieje możliwość odliczenie od podatku pieniędzy, które są darowizną na rzecz parafii. Mogą to uczynić zarówno prywatne osoby: pracujący i emerytowane oraz firmy. Jest to pomoc finansowa, którą należy odróżnić od 1% podatku, jaki możemy dodatkowo przekazać na organizacje pożytku publicznego, np. hospicjum

Suma odliczenie od podatku zależy od wysokości wpłaty oraz tego, kto dokonał darowizny.

W przypadku osób prywatnych kwota darowizny podlegająca zwrotowi wynosi do 6% rocznego dochodu podatnika.

W przypadku osób  prawnych  kwota podlegająca zwrotowi wynosi  do 10% rocznego dochodu podatnika. Darowiznę należy wpłaci na rachunek bankowy parafii. Koniecznie należy przy wpłacie wpisać: „na cele kultu religijnego” (oznacza to remont kościoła, zakup szat liturgicznych itp.).

Zwrot podatku jest możliwy przez dołączenie do dokumentacji podatkowej deklaracji PIT/0 wraz z dowodem wpłaty na rachunek bankowy.

Parafia Rzymskokatolicka pw. MB Nieustającej Pomocy

ul. Kardynała Augusta Hlonda 12

73-132 Suchań

Pyrzycko-Stargardzki Bank Spółdzielczy